EN | PL | DE | FR | NO | PT | SR | NL | HR
„90 lat kobiet w Policji” – międzynarodowa konferencja naukowa [zapis video] · Biblioteka SGSP

Search

Search using this query type:Search only these record types:

Item
File
Collection

Advanced Search (Items only)

„90 lat kobiet w Policji” – międzynarodowa konferencja naukowa [zapis video]

Dublin Core

Title

„90 lat kobiet w Policji” – międzynarodowa konferencja naukowa [zapis video]

Creator

Parlamentarna Grupa Kobiet

Date

23 VII 2015

Format

video [Adobe Flash Player]

Abstract

"Jutro (23 lipca) w przeddzień Święta Policji w Sali Kolumnowej Sejmu odbędzie się konferencja naukowa „90 lat kobiet w Policji”. Organizatorem spotkania jest Parlamentarna Grupa Kobiet. W wydarzeniu wezmą udział m.in. marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, premier Ewa Kopacz, wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska, minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, przedstawiciele Policji, parlamentarzyści i naukowcy.

W tym roku mija 90 lat, odkąd kobiety pełnią służbę w polskiej Policji. Konferencja zorganizowana w tę rocznicę będzie okazją do podsumowania obecności pań w służbach mundurowych i w zawodach uznawanych za typowo męskie. Międzynarodowy charakter debaty pozwoli na wymianę doświadczeń i prezentację sytuacji kobiet służących w formacjach mundurowych za granicą oraz w takich organizacjach jak Interpol i Europol. Uczestnicy konferencji zapoznają się też z działaniami Europejskiej Sieci Policjantek. Wśród tematów dyskusji są także kwestie dyskryminacji i przywództwa kobiet w służbach mundurowych.

Konferencja wpisuje się w obchody przypadającego 24 lipca Święta Policji. Święto zostało ustawione przez Sejm 21 lipca 1995 r. na mocy nowelizacji ustawy o urzędzie Ministra Spraw Wewnętrznych, o Policji, o Urzędzie Ochrony Państwa, o Straży Granicznej oraz niektórych innych ustaw."

Files

Citation

Parlamentarna Grupa Kobiet, “„90 lat kobiet w Policji” – międzynarodowa konferencja naukowa [zapis video],” Biblioteka SGSP, accessed June 17, 2019, http://bibliotekasgsp.locloudhosting.net/items/show/64.

Embed

Copy the code below into your web page