EN | PL | DE | FR | NO | PT | SR | NL | HR
Informacje o Repozytorium · Biblioteka SGSP

Search using this query type:

Search only these record types:

Item
File
Collection

Advanced Search (Items only)

Home > Informacje o Repozytorium

Informacje o Repozytorium

Repozytorium cyfrowe SGSP wchodzi w skład Biblioteki Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz stanowi jej uzupełnienie. U podstaw działalności Repozytorium leży chęć gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów związanych z profilem edukacji i prowadzonych badań w SGSP. Można tutaj znaleźć pozycje z zakresu:

Repozytorium to także platforma, na której udostępniane są pozycje wydawane przez pracowników uczelni oraz Wydawnictwo SGSP - jeśli materiały te zostały opublikowane na licencjach open access (można je pobrać bezpośrednio z Repozytorium). W przypadkach, gdy rodzaj licencji dotyczący rozpowszechniania jest nieokreślony lub niejasny, to w Repozytorium zawsze będzie znajdować się odnośnik kierujący do lokalizacji, z której można pobrać dany tytuł (zwykle jest to strona instytucji sprawczej związanej z pozycją lub inne repozytoria cyfrowe).

Repozytorium SGSP nie będzie się ograniczać tylko do pozycji książkowych. Będzie można tutaj odnaleźć także informacje dotyczące filmów, programów, prezentacji, wystąpień na konferencjach, artykułów etc. Docelowo będą tutaj umieszczane także zdigitalizowane książki znajdujące się obecnie jedynie w formie papierowej w zbiorach Biblioteki SGSP.