EN | PL | DE | FR | NO | PT | SR | NL | HR
Wspomaganie procesów zarządzania działaniami w straży pożarnej · Repozytorium Cyfrowe APoż

Search

Search using this query type:Search only these record types:

Item
File
Collection

Advanced Search (Items only)

Wspomaganie procesów zarządzania działaniami w straży pożarnej

Dublin Core

Title

Wspomaganie procesów zarządzania działaniami w straży pożarnej

Creator

redakcja opracowania: dr inż. Jacek Roguski

Contributor

Opracowano w ramach projektu nr: DOBR-BIO4/051/13087/2013 finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pod tytułem „Opracowanie metodologii stałego nadzoru eksploatacji wybranych obszarów wyposażenia straży pożarnej w zakresie niezawodności i skuteczności działania”

Date

2016

Publisher

Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy

Format

pdf
148 stron : ilustracje, zdjęcia, tabele

Rights

Copyright by Wydawnictwo CNBOP-PIB, Józefów 2016

Language

pl

Identifier

Sygnatura Biblioteki SGSP: I-21078/Czyt.

Abstract

Zarządzanie odgrywa coraz większą rolę we współczesnych formach kierowania. W odniesieniu do służb ratowniczych widać, iż pojawiające się różne zagrożenia wymuszają potrzebę systemowego przygotowania i wdrażania nowych, skutecznych form organizacji działań oraz likwidacji skutków zagrożeń. Możemy doskonalić nasze systemy decyzyjne, tak aby spełniały swoją rolę w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa publicznego w każdej postaci. W odniesieniu do prowadzonych akcji ratowniczych może to być zmiana sposobu pojmowania zarządzania logistycznego jako zbioru uporządkowanych działań po wystąpieniu danego zdarzenia oraz przygotowania się na wypadek nadejścia sytuacji kryzysowej. Od sprawnego zarządzania logistycznego oraz nadzoru eksploatacji zależeć będzie możliwość współpracy podmiotów ratowniczych uczestniczących w działaniach ratowniczych. Z tego też względu tak ważne jest pozyskiwanie niezbędnych informacji w czasie rzeczywistym, dla racjonalnego i technicznie uzasadnionego zarządzania eksploatacją, działaniami logistycznymi oraz pozyskiwania niezbędnych informacji pod kątem ich wykorzystanych w tworzonych systemach informatycznych wspomagających organizację działań.

Files

Citation

redakcja opracowania: dr inż. Jacek Roguski, “Wspomaganie procesów zarządzania działaniami w straży pożarnej,” Repozytorium Cyfrowe APoż, accessed March 4, 2024, http://bibliotekasgsp.locloudhosting.net/items/show/53.

Embed

Copy the code below into your web page